Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/menu.inc).

Короткий звіт про науково-дослідну роботу: «Дослідження гострої, хронічної токсичності та специфічної активності бальзаму «Слон Зелений»

Академія медичних наук України

Науковий центр радіаційної медицини

Інститут експериментальної радіології

Київ 1998 рік

Док. мед. наук, професор Л.А. Порохняк-Гановська

1.Перевірка гострої токсичності: наносили зовнішньо 0,1 та 0,2 мл дози протягом 14 днів. Результат – при зовнішньому застосуванні препарат нетоксичний.

2.Перевірка хронічної токсичності: наносили 0,2 та 0,5 мл бальзаму щодня протягом 3 місяців. Результат – тривале нанесення на шкіру не має негативного впливу на внутрішні органи та формулу крові.

3.Вивчення кумулятивних властивостей та місцевої дії: наносили 1 мл 18 разів протягом 24 днів. Результат  – бальзам не має кумулятивного впливу, на місці нанесення жодних запальних, некротичних чи інших змін не спостерігалося. Лущення, висипання, набряклості та крововиливів не виявлено.

4.Вивчення специфічної активності: протизапальна та анальгетична дія

Результати анальгетичної та протинабрякової дії. Препарат порівняння анальгін та мазь індометацинова.

%, анальгетична активність

%, пригнічення набряку

Слон Зелений 0,1 мл

48

20

Слон Зелений 0,2 мл

59

22

Слон Зелений 0,5 мл

65

38

Анальгін

55

Мазь індометацинова

8

Контрольна група

0

0

     Результати протизапальної дії. Препарати порівняння вольтарен, індометацин.

Для визначення впливу бальзаму на механізм запалення проведено дослідження на моделях гістамінового, каррагенінового, формалінового та серотонінового набряку.

   Як видно з представлених даних, бальзам має багатосторонній механізм дії і є ефективним при всіх вивчених видах набряку. Цей ефект пов'язаний як з інгібуванням медіаторів запалення, так і з загальним поліпшенням кровотоку і як наслідком цього місцевим та загальним антитоксичним ефектом.

% пригнічення запалення

на гістамінний набряк

% пригнічення запалення

на каррагеніновий набряк

 

% пригнічення запалення

на формаліновий набряк

 

% пригнічення

запалення

на серотоніновий набряк

Слон Зелений 0,1 мл

9

36

14

9

Слон Зелений 0,2 мл

15

41

16

8

Слон Зелений 0,5 мл

22

45

22

11

Вольтарен 8 мг/кг

6

49

28

15

Індометацин 4 мг/кг

5

18

24

8

Контроль

0

0

о

0

 

Висновок:

  • Вивчення специфічної активності бальзаму «Слон Зелений» у різних дозах свідчить про високу протизапальну та анальгетичну активність.
  • Механізм дії пов'язаний з інгібуванням компонентами бальзаму медіаторів запалення, а також зі збільшенням проникності мембран та посиленням кровотоку.