Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/menu.inc).

Короткий звіт про науково-дослідну роботу: «Дослідження гострої, хронічної токсичності та специфічної активності бальзаму «Слон Червоний»

Академія медичних наук України

Науковий центр радіаційної медицини

Інститут експериментальної радіології

Київ 1997 рік

Лікар мед. наук, професор Л.О. Порохняк-Гановська

1.Перевірка гострої токсичності: наносили зовнішньо великі дози протягом 14 днів. Результат – при зовнішньому застосуванні препарат нетоксичний.

2.Перевірка хронічної токсичності: наносили 0,2 та 0,5 мл бальзаму щодня протягом 3 місяців. Результат – тривале нанесення на шкіру не має негативного впливу на внутрішні органи та формулу крові.

3.Вивчення кумулятивних властивостей та місцевої дії: наносили 1 мл 18 разів протягом 24 днів. Результат – бальзам не має кумулятивного впливу, на місці нанесення жодних запальних, некротичних чи інших змін не спостерігалося. Лущення, висипання, набряклості та крововиливів не виявлено.

4.Вивчення тератогенних властивостей бальзаму. Бальзам не має негативного впливу на розвиток плоду.

5.Вивчення специфічної активності: протизапальна та анальгетична дія

Результати аналгетичної та протинабрякової дії. Препарат порівняння анальгін та бутадіонова мазь.

%, анальгетична активність

%, пригнічення набряку

Слон червоний 0,1 мл

45

19

Слон червоний 0,2 мл

68

20

Слон червоний 0,5 мл

70

37

Анальгін

52

Бутадіонова мазь

6

Контрольна група

0

0

  Результати протизапальної дії. Препарати порівняння вольтарен, індометацин.

Для визначення впливу бальзаму на механізм запалення проведено дослідження на моделях гістамінового, каррагенінового, формалінового та серотонінового набряку.

    Як видно з представлених даних, бальзам має багатосторонній механізм дії і є ефективним при всіх вивчених видах набряку. Цей ефект пов'язаний як з інгібуванням медіаторів запалення, так і з загальним поліпшенням кровотоку і як наслідком цього місцевим та загальним антитоксичним ефектом.

% пригнічення запалення

на гістамінний набряк

% пригнічення запалення

на каррагеніновий набряк

 

% пригнічення запалення

на формаліновий набряк

% пригнічення

запалення

на серотоніновий набряк

Слон Червоний  0,1 мл

10

44

22

8

Слон Червоний 0,2 мл

20

50

33

17

Слон Червоний 0,5 мл

27

60

34

10

Слон Червоний 8 мг/кг

4

50

49

9

Індометацин 4 мг/кг

3

22

24

2

Контроль

0

0

о

0

 

 

Висновок:

  • Вивчення специфічної активності бальзаму «Слон Червоний» у різних дозах свідчить про високу протизапальну та анальгетичну активність (на рівні і вище індометацину та вольтарену)
  • Механізм дії є як здатність компонентів бальзаму блокувати дію медіаторів запалення, так і значно збільшувати інтенсивність кровотоку та збільшувати проникність мембран, що дозволяє зменшити інтоксикацію організму як місцево, так і резорбтивно.
  • Місцеве збільшення інтенсивності кровотоку за рахунок теплового впливу активних компонентів бальзаму, подразнення нервових закінчень, а також анестезуючий та аналгетичний ефекти можуть бути використані для посилення точкового впливу на акупунктурні центри при спеціальному східному масажі за показаннями.