Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/menu.inc).

Вивчення впливу засобу рослинного походження "Гепатоклін" на перебіг хронічній гепатобіліарної патології

Гарник Т.П., Білоусова І.В., Титомир А.И.,
Андриянова І.В., Весельського С.П., Степаненко В.В.

В експерименті брали участь пацієнти обох статей у віці від 17 до 65 років, які страждали на загострення дискінезії жовчних проток, хронічного холециститу, гепатиту. Із супутніх захворювань були діагностовані ІХС і гіпертонічна хвороба, хронічний бронхіт, сечокислий діатез, остеохондроз хребта, нейроциркуляторна дистонія, алергічні прояви у вигляді кропив'янки і дерматиту. У 98% хворих спостерігалися диспепсичні симптоми.

Перша група отримувала базову терапію (антибіотики), друга група отримувала додатково "гепатоклін" (по 15 мл тричі на день за 30 хвилин до їжі протягом курсу лікування).

Дослідження впливу «Гепатоклін» проводилися по загальноклінічним, інструментальним (УЗД), лабораторним показникам загального аналізу крові, біохімії крові (АЛТ, АСТ, білірубін, холестерин), жовчі (фосфоліпіди, холестерин, жовчні кислоти), а також були проведені комплексні імунологічні дослідження, які включали аналіз ланок клітинного і гуморального імунітету.

Динаміка клінічних симптомів у хворих контрольної і досліджуваної груп:

 

 

Скарги

До лікування

Під час лікування

(після 7 діб)

Після лікування

Осн.

20 осіб

Контр.

10 осіб

Осн.

20 осіб

Контр.

10 осіб

Осн.

20 осіб

Контр.

10 осіб

Печія

65%

45%

40%

29%

-

15%

Відрижка

87%

80%

24%

42%

1%

10%

Кислий  присмак в роті

29%

25%

2%

10%

-

-

Гіркота в роті вранці

54%

52%

5%

15%

-

6%

Блювота

6%

5%

-

4%

-

-

Важкість в правому підребер'ї

78%

80%

2%

25%

-

6%

Біль в епігастрії та правому підребер'ї

84%

82%

24%

62%

2%

10%

Здуття

91%

9%

34%

50%

-

15%

Запори

64%

45%

21%

35%

4%

15%

Слабкість, роздратування

96%

94%

51%

75%

25%

30%

Поганий сон

73%

70%

49%

55%

20%

40%

Порушення апетиту

78%

70%

23%

40%

10%

20%

Свербіж шкіри

47%

39%

29%

33%

4%

24%

Результати дозволили встановити, що додаткове застосування "Гепатоклін" до базової терапії призводить до значних позитивних змін, як під час протікання захворювання так і, зменшення ліжко-днів у хворих. При цьому необхідно зазначити, що всі пацієнти виписувалися зі стаціонару в стані повної нормалізації клініко-лабораторних показників, відсутності диспепсичних та стабілізації клінічних симптомів і нормалізації обмінних процесів.

Одним з критеріїв ефективності лікування "Гепатоклін" є час зникнення клінічних симптомів, диспептического синдрому. У пацієнтів, які додатково отримували "Гепатоклін", клінічні симптоми почали зникати поступово в термін від 3 до 7 діб.

Призначення "Гепатоклін» не викликало істотних змін показників загального аналізу крові, що може бути розглянуто, як відсутність негативного впливу препарату і його побічної або токсичної дії.

Необхімо відзначити, що при призначенні препарату "Гепатоклін" більш значуще відзначалися зниження показників СОЕ - на 33% проти 23% - у осіб, що брали тільки базову терапію. Статистично достовірними виявлялися і зниження вмісту у крові лейкоцитів в умовах застосування "Гепатоклін".

Лабораторно-клінічні показники свідчать про зникнення загального запального процесу, явищ інтоксикації, а також збільшенні антитоксичної функції печінки, поліпшення обмінних процесів. Нормалізація біохімічних показників (АЛТ, АСТ) свідчить про нормалізацію метаболічних процесів в печінці на рівні гепатоцитів.

Про нормалізацію функціонального стану жовчного міхура і сфінктерного апарату жовчовивідних шляхів свідчать дані інструментального дослідження (УЗД).

Аналізуючи динаміку основних показників імунної системи слід зазначити, що спостерігається зниження імунної реактивності і імунних реакцій у пацієнтів при загостренні хронічного гепатобілярной патології (хронічні холецистити, гепатити), що підтверджується також біохімічними показниками АЛТ, АСТ.

Збільшення показників: Т-лімфоцитів, Т-активних, ауто РОК допускає активізацію тимус-залежного ланцюжка імунної системи. Це свідчить про стихання гострого запального процесу і відновлення та реабілітації імунного захисту.

Пацієнтам з диспептичним синдромом призначення "Гепатоклін" вимагає диференційованого підходу, що зумовлено присутністю в екстракті незначної кількості горечей і цукрів. Порушення випорожнення кишечника у 4% (1) спостерігалося у вигляді запору (в анамнезі пацієнтка тривалий час приймала препарати сенейди). Збільшення дози застосування препарату до 30 мл одноразово тричі на день сприяло нормалізації функції кишечника.

Таким чином, наші спостереження свідчать, що "Гепатоклін" - сучасний рослинний засіб, що має холеспазмолітічну, холекінетичну дію, впливає на обмінні процеси організму, збільшує антитоксичну властивість, нормалізує гомеостаз, зменшує рівень холестерину, підвищує вміст жовчних кислот жовчі хол / холестеринового коефіцієнта.

Висновки:

    1. Застосування "Гепатоклін" в терапії хронічних захворювань гепатобіліарної системи (хронічного холециститу, безкам'яного і калькулезного, хронічного гепатиту) сприяє зникненню диспепсичних симптомів захворювань, поліпшення об'єктивних ознак, а також зменшення знаходження пацієнтів на лікуванні, що дозволяє рекомендувати даний препарат в комплексній відновно-реабілітаціоній та профілактичній терапії захворювань жовчного міхура і печінки.
    2. Застосування "Гепатоклін" в комплексному лікуванні хворих сприяє більш швидкому знятті запального процесу, про що свідчать клініко-лабораторні показники: сприяє нормалізації обмінних процесів (про що свідчать загальний аналіз сечі, жовчі і біохімія крові), зменшує літогенні властивості жовчі; збільшує антитоксичні властивості печінки (нормалізує АЛТ, АСТ), зменшує явища холестазу (нормалізація білірубіну) та імунного запалення.
    3. На основі проведеного клінічного вивчення "Гепатоклін", допускається, що застосування "Гепатоклін" має також і профілактичний ефект у осіб при порушенні обміну речовин, при схильності до жовчнокам'яної хвороби і сечокам'яного діатезу.