Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/menu.inc).

Клінічне дослідження ефективності застосування рідкого екстракту «Фітопульмін» у хворих з гострою бронхолегеневою патологією

Була проведена оцінка ефективності застосування препарату «Фітопульмін» в комплексному лікуванні хворих з гострою бронхопневмонією і плевропневмонією.

Спостерігалося 57 пацієнтів у віці від 17 до 70 років, основну масу склали пацієнти - від 45 до 60 років (53% обстежуваних)

Пацієнти, які перебували під наглядом, були розподілені на дві групи (основна група - 30 пацієнтів, група порівняння - 27). Пацієнти обох груп отримували загальноприйняту стандартну терапію, крім цього хворим основної групи додатково був призначений «Фітопульмін» у вигляді водного екстракту по 15 мл 3 рази на добу протягом 14 днів.

Обстеження пацієнтів в динаміці проведеного лікування дозволило встановити позитивну динаміку в обох групах як суб'єктивних, так і об'єктивних показників. Однак, в основній групі, пацієнти якої отримували «Фітопульмін», зазначені симптоми проявились в більш ранні терміни і процес «дозволу» наступав швидше і «м'якше». Особливо це характерно для таких симптомів як загальна слабкість, підвищення температури, нездужання, порушення сну, сонливість, головний біль, як сухий так і вологий кашель.

Дані дослідження свідчать про більш виражену дію комплексної терапії з включенням препарату «Фітопульмін», а саме полегшення виділення мокротиння у 66,7% хворих основної групи, група порівняння -55,6%, зникнення мокротиння у 33,3% хворих основної групи і 11 , 3% в групі порівняння, утруднення виділення мокротиння спостерігалося у 14,8% хворих групи порівняння, в той час як в основній групі було відсутнє, зникнення кашлю у 66,7% пацієнтів основної, в групі порівняння - 37% хворих, зникнення проявів задишки у 73,3% хворих основної групи і 48,2% в групі порівняння.

Слід відзначити позитивну динаміку показників швидкості осідання еритроцитів, кількості лейкоцитів як в основній, так і групі порівняння. Стабільні показники гемоглобіну, еритроцитів, колірного показника виключають можливий токсичний вплив проведеного лікування як в основній, так і в групі порівняння. Спостерігалася стабільна динаміка біохімічних показників крові у пацієнтів обох груп.
Хворим, які були прооперовані з приводу жовчнокам'яної хвороби в комплексну терапію з метою поліпшення дренажної функції бронхів, був призначений «Фітопульмін» і досліджена дренажна жовч. За результатами дослідження даних біохімічних показників жовчі у післяопераційних хворих не було виявлено достовірних показників, які свідчать про вплив на холерез і рівень виникнення жовчних кислот.

Висновки:

Таким чином, грунтуючись на результатах динамічного спостереження пацієнтів з гострою бронхолегеневою патологією з урахуванням клініко-лабораторних, інструментальних методів дослідження, яким в комплексну терапію був включений «Фітопульмін» по 15 мл 3 рази на добу протягом курсу лікування, ми прийшли до наступних висновків:

  • фітопрепарат «Фітопульмін» має виражену муколітичних дією;
  • препарат «Фітопульмін» покращує дренажну функцію бронхів, виражену відхаркувальну дію;
  • в добовій та курсовій дозах препарат «Фітопульмін» токсично не впливає, не викликає негативних змін з боку загального аналізу крові та біохімічних показників;
  • препарат «Фітопульмін» робить позитивний вплив на дезінтоксикаційну функцію організму.