Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 394 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 579 of /var/www/victoriafito/victoriafito.com.ua/includes/menu.inc).

Дослідження ефективності використання препарату «Лінь Чі» в клініці внутрішніх хвороб

Метою проведеного клінічного дослідження була оцінка ефективності, нешкідливості препарату «Лінь Чі» і вивчення його впливу на функціональний стан і перебіг захворювань у осіб з гепатобіліарної патологією в комплексній терапії.

У дослідженні взяли участь 36 пацієнтів у віці від 21 до 64 років, які страждали дискінезією жовчовивідних проток, хронічним  холециститом, гепатитом. Середня тривалість захворювання склала 10,2 року (від 1 до 13 років). У 13 з 36 хворих (29%) захворювання гепатобіліарної системи були виявлені вперше, у решти 23-х (71%) спостерігалися рецидиви і ускладнення основного захворювання. У досліджуваній групі спостерігалися: хронічний гепатит - 8 випадків; хронічний холецистит - 10 випадків; хронічний панкреатит - 9 випадків, хронічний холецистохолангит - 8 випадків, хвороба Жильбера - 1.

Контрольну групу склали 22 чоловіки з гепатобіліарної патологією у яких препарат «Лінь Чі» не застосовувався на додаток до основної терапії.

Отримані результати дозволили встановити, що застосування препарату «Лінь Чі» на додаток до базисної терапії призводить до значних позитивних зрушень, як в перебігу захворювання, так і знижує показник ліжко-дня в умовах стаціонару у пацієнтів з наступними діагнозами: загострення хронічного калькульозного і некалькулезного холециститу , які протікали на тлі змішаної дискінезії жовчного міхура і сфінктерів жовчних проток, а також у осіб, які перенесли холецистектомію з приводу жовчнокам'яної хвороби і хронічного гепатиту. При хронічному персистирующому гепатиті ліжко-день знизився на 4,2 дні.

Одним з критеріїв ефективності лікування препаратом «Лінь Чі» були терміни зникнення клінічних симптомів основного захворювання і диспептичного синдрому. У 29 хворих до лікування спостерігалася слабкість, дратівливість, 27 хворих - здуття живота, у 27 хворих - відрижка, 25 хворих - біль в епігастрії та правому підребер'ї, у 23 хворих спостерігалася тяжкість в правому підребер'ї і порушення апетиту (відсутність), у 22 хворих мали місце порушення сну, в 19 хворих - спостерігалися запори.

У хворих, які на додаток до базисної терапії отримували препарати «Лінь Чі», клінічні симптоми почали зникати поступово в термін від 3 до 7 діб, тільки в 4% випадків мали місце запори, 10% - порушення апетиту, 20% і 25% - порушення сну і дратівливість, однак ці симптоми спостерігалися у осіб, у яких була виявлена ​​супутня патологія така як нейроциркуляторна дистонія або гіпертонічна хвороба.

Головним критерієм ефективності лікування служили такі загальні клінічні симптоми як: нормалізація температури тіла, нормалізація апетиту, редукція больового синдрому, зникнення шкірних реакцій (свербіж, висипання), збільшення добового діурезу, нормалізація формули крові (СОЕ, кількості лейкоцитів) і біохімічних показників.

Застосування «Лінь Чі» не викликало значущих змін в показниках загального аналізу крові, що може бути розглянуто, як відсутність негативного впливу препарату і його побічної або токсичної дії. Необхідно відзначити, що при призначенні препарату «Лінь Чі» було відзначено зниження показника СОЕ - на 33% в порівнянні з 23% - у осіб, які брали лише базисну терапію. Статистично достовірним виявилося і зниження кількості лейкоцитів за умови застосування «Лінь Чі». Лабораторно-клінічні показники свідчать про зникнення загального запального процесу, явищ інтоксикації, а також підвищення дезінтоксикаційної функції печінки і поліпшення обмінних процесів. Нормалізація біохімічних показників (АЛТ, АСТ) свідчить про поліпшення метаболічних процесів в печінці на рівні гепатоцитів.

Про нормалізацію функціонального стану жовчного міхура і сфінктерного апарату жовчовивідних шляхів свідчать інструментальні дослідження проведені за допомогою ультразвукової діагностики (УЗД). Так при гіпотонічно-гіпокінетичній дискінезії жовчний міхур зменшився з 94 + 7,3 см до 52 ± 4,5 см3, а при гіпертонічно--гиперкинетичній збільшився з 30 ± 2,1 см3 до 47 ± 3,2 см, про що також свідчить і позитивна динаміка показників фізико-біохімічних властивостей жовчі (жовчні кислоти, холестерин, холато-холестериновий коефіцієнт, питома вага і результати мікроскопії).

Аналізуючи динаміку основних показників імунної системи у хворих з хронічною гепатобіліарною патологією слід зазначити що спостерігалося зниження імунної реактивності і імунних реакцій при загостренні хронічної гепатобіліарної патології (хронічні холецистити, гепатити), що підтверджується такими біохімічними показниками як АЛТ, АСТ. Збільшення показників: Т-лімфоцитів, Т-активних, Е-РОК передбачає активізацію тимус-залежного ланцюга імунної системи. Це свідчить про затихання гострого запального процесу і відновлення імунного захисту.

Хворим з диспептичним синдромом призначення препаратів «Лінь Чі» вимагає диференційованого підходу, що зумовлено присутністю в екстракті незначної кількості горечі та цукру.

Висновок:

Таким чином, наші спостереження свідчать про те, що «Лінь Чі» - сучасний лікарський засіб, який має холеспазмолітічну, холекінетичну дію, позитивно впливає на обмінні процеси, підвищує дезінтоксикаційні властивості, нормалізує гомеостаз, зменшує рівень холестерину, підвищує вміст жовчних кислот.

«Лінь Чі» має виражену імуномодулюючу, адаптогенну, гіпотензивну і гепатопротекторну дію. Для «Лінь Чі» також характерні антиалергічна і антиоксидантна дії. Наявна в препаратах «Лінь Чі» Ganoderma Lucidum є ефективним радіопротектором, добре переноситься хворими з панкреатогепатобіліарною патологією і не має побічних ефектів. Препарат «Лінь Чі» сумісний з традиційними лікувальними засобами, прискорює процес одужання і рекомендується для нормалізації метаболічних процесів в печінці, показаний в реабілітаційному періоді після перенесених гепатитів, холециститів, панкреатитів, операцій на печінці та підшлунковій залозі.